Specyfika dzisiejszej branży pożyczek pozabankowych

Specyfika dzisiejszej branży pożyczek pozabankowych

Nie trzeba posiłkować się różnego rodzaju danymi statystycznymi aby jednoznacznie przekonać się co do tego, że polska branża szeroko rozumianych pożyczek pozabankowych znajduje się obecnie w fazie niezwykle dynamicznego rozwoju. Wystarczy rzut oka na ofertę, jaką swoim klientom przedstawiają dzisiejsze firmy pozabankowe, aby zauważyć, że obecnie już tylko w bardzo niewielkim stopniu przypomina ona samą siebie jeszcze sprzed kilkunastu lat, to jest z czasów początków istnienia polskiego sektora pożyczek pozabankowych.

Co jednak dokładnie się zmieniło, jakie były przyczyny tych zmian i czym dokładnie różni się oferta dzisiejszych firm pozabankowych od tej samej oferty jeszcze chociażby z lat dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia? Wydaje się, że warto byłoby przyjrzeć się tej niewątpliwie niezwykle interesującej kwestii nieco bliżej i postarać się znaleźć odpowiedzi na powyższe pytania.

Specyfika dzisiejszej branży pożyczek pozabankowych

Wielu specjalistów oraz analityków szeroko rozumianego rynku pożyczkowego jest przekonanych, że momentem przełomowym, swoistą datą zwrotną w całej historii tego sektora był rok 2007, a mianowicie moment wybuchu globalnego kryzysu ekonomicznego, którego przyczyną sprawczą oraz epicentrum była, jak doskonale wiadomo, amerykańska branża bankowa. Pośród licznych konsekwencji owego kryzysu można wskazać również te, które dosłownie otworzyły przed firmami pożyczkowymi drzwi do niezwykle intensywnego rozwoju. Mowa tutaj rzecz jasna o wszelkiego rodzaju dodatkowych regulacjach, jakie zostały nałożone na banki ze strony rządów państw.

W rezultacie owego radykalnego zaostrzenia kontroli banków, były one zmuszone radykalnie zmienić prowadzoną przez siebie politykę kredytową. W konsekwencji, wielu klientów, korzystających do tej pory z usług banków, zostało nagle de facto całkowicie lub niemal całkowicie pozbawionych dostępu do oferty pożyczek bankowych. To właśnie sprawiło, że na szeroko rozumianym rynku pożyczkowym pojawiła się ogromna luka, którą szybko i z powodzeniem zapełniły firmy pozabankowe.

Krótkoterminowe pożyczki wielu firm znajdziesz na Centrum Pożyczek 360 – porównaj oferty

https://www.centrumpozyczek360.pl/

Rozpoczął się więc okres dynamicznego rozwoju polskiej branży pożyczek pozabankowych. Bardzo szybko zmieniały się warunki finansowe, na jakich były świadczone takie usługi, jak szeroko rozumiane chwilówki. Z każdym rokiem stawały się one coraz tańsze i coraz niżej oprocentowane. To jednak nie wszystko. Zaostrzająca się rywalizacja pomiędzy firmami pozabankowymi sprawiła, że na rynku z czasem zaczęły się pojawiać również nowe rozwiązania pożyczkowe. To właśnie dlatego w aktualnej ofercie większości firm pozabankowych figurują już nie tylko typowe pożyczki krótkoterminowe, ale również inne rodzaje produktów pożyczkowych, jak na przykład pożyczki hipoteczne czy też długoterminowe pożyczki ratalne.

Oprócz tego firmy pożyczkowe starają się przyciągnąć uwagę klientów wprowadzając różnego rodzaju bonusy oraz rozwiązania dodatkowe, takie jak jak na przykład premie lojalnościowe dla klientów, zniżki dla pożyczkobiorców regularnie spłacających swoje zobowiązania czy też niemal powszechna już obecnie możliwość zaciągnięcia pierwszej pożyczki w danej firmie „za darmo”, czyli bez konieczności spłaty oprocentowania.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *