Stereotypy na temat relacji damsko-męskich

Stereotypy na temat relacji damsko-męskich

Bliskie relacje w obecnym czasie stają się towarem deficytowym. Problemem jest zapoznanie osoby płci przeciwnej,a co dopiero utrzymanie satysfakcjonującego związku uczuciowego. Przyczyn jest wiele i zaliczyć do nich można m.in. tempo życia, które nie pozwala na poświęcenie relacji, tyle czasu, ile tego wymaga; przeniesienie kontaktów interpersonalnych do wirtualnej rzeczywistości czy emancypację kobiet,które swoją niezależnością utrzymują mężczyzn na dystans.

Współczesny, niewątpliwie zapracowany człowiek bardziej skupia się na karierze zawodowej bardziej niż na budowaniu szczęścia osobistego. Oprócz trudności związanych z nawiązywaniem i utrzymywaniem relacji intymnych, w społeczeństwie pokutuje wiele mitów, utrudniających dodatkowo tworzenie związków. Poniżej znajduje się zestawienie kilku takich stereotypów.

1. Bogatemu mężczyźnie łatwiej flirtować.

Utrzymywanie tego mitu wpływa bardzo negatywnie na opinię kobiet, które postrzegane są jako materialistki. Gdyby jednak poszukać genezy mitu, to można dotrzeć do teorii mówiącej o tym, że kobieta poszukuje osobnika, który zapewni bezpieczeństwo jej i potomstwu, czyli zaopiekuje się rodziną. Poza tym fakt bogactwa świadczy najczęściej o wysokiej pozycji społecznej, a to wiąże się z cechami takimi jak: ambicja, upór, zaradność, które pozwoliły osiągnąć mężczyźnie taki status. Jeśli przyjrzeć się współczesnym przemianom społecznym, to z łatwością można zauważyć, że kobiety dążą obecnie do pełnej niezależności (osobistej oraz finansowej), dzięki czemu nie potrzebują wsparcia materialnego, a zasobność materialna mężczyzny nie jest istotnym czynnikiem determinującym poziom zauroczenia. Zdecydowanie bardziej pożądaną cechą będzie: poczucie humoru czy odpowiedzialność.

Szukasz skutecznych metod, dzięki którym uwodzenie stanie się łatwiejsze? Wejdź na stronę uwodzenie.orh

http://www.uwodzenie.org/

2. ” Lustereczko powiedz przecie…”

To mężczyźni są wzrokowcami i potrzebują silnych wrażeń zmysłowych, by zauroczyć się kobietą. Fizyczność z pewnością odgrywa też pewną rolę w przypadku kobiet, jednak nie najważniejszą. Jeśli wrażenia nie powoduje wygląd, to inne pozytywne cechy z pewnością pozwolą zdominować ten defekt. Szczera,elokwentna rozmowa okraszona dowcipem dostosowanym do sytuacji i stopnia zażyłości zadziała lepiej niż milczący Brad Pitt. Do tego subtelne, trafne komplementy i ciekawa rozmowa, wzbudzą sympatię rozmówczyni, a do zakochania już tylko jeden krok. Idealnie byłoby posiadać i zniewalający wygląd i osobowość, jednak brak urody zawsze można nadrobić charakterem. W druga stronę, ciężko.

3. Lepiej nie komplementować niż robić to źle.

W internecie krążą sformułowania typu „masz tak piękne oczy, że mógłbym w nie patrzeć godzinami” albo „jak spadałaś z nieba, to musiało chyba boleć”. Oby występowały tylko w formie żartu, a nie jako próba zainteresowania sobą kobiety. Chyba, że komuś zależy, aby szybko zakończyć spotkanie lub zniechęcić do siebie potencjalnego partnera, to stosowanie tego typu sformułowań jest jak najbardziej adekwatne. W innym wypadku, nie polecamy. Czasami lepiej milczeć i udawać tajemniczego niż mówić, używając takich obciachowych słów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *